Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Tjedan mozga 14.03. – 20. 03.2023

Obilježili smo Tjedan mozga (14.-20.3.2023. ) aktivnostima upoznavanja građe mozga i istraživanja neuroplastičnosti mozga, njegovoj sposobnosti da se prilagođava na nova iskustva . Na radionici smo naučili da ljudi (i veliki i mali) imaju mozak, da mozak imaju lopovi, djeca koja ne slušaju, bake, mame, tate… Naučili smo i da osjećaji nastaju u mozgu, da mozgom volimo i da se njime ljutimo, da mozgom čujemo, vidimo, njušimo. On upravlja pokretima i govori mišićima što i kako raditi.

Mozak moramo čuvati i razvijati. Trebamo ga štititi kacigom, a poticati na rast učenjem, vježbanjem i zdravom prehranom. Predavanje nam je održala med. Sestra Anita Erceg koja nam je pokazala nekoliko vježbicu korisnih za razvoj mozga.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *